Затишні будинки




Простих навичок аплікації і клаптикового шиття (квілтингу або печворку) буде достатньо, щоб зробити з обрізків різнобарвної тканини забавні будиночки-сувеніри, які можуть стати ароматними саші для будинку або машини, гольницями або просто милими іграшками.

Матеріали та інструменти:
обрізки яскравих тканин для декору
мішковину або льон для основи
набивання (холофайбер, синтепон і т. п.)
двосторонній клейовий флізелін
стрічки, тасьма, тканина з цифрами, намистини, гудзики для прикраси
нитки, голки, ножиці, олівець, шпильки

Пам'ятка: висота готового будиночка по нашій викрійці складе приблизно 12 см. Не забудьте при роботі залишати припуски на шви близько 1 см.
Насамперед, роздрукуйте і виріжте шаблон.
  




Пам'ятка: флізелін — це тонкий нетканий матеріал, який використовується для надання деталями більшої жорсткості і зносостійкості і часто застосовується в аплікації. Клейовий флізелін можна закріпити на деталях з допомогою гарячої праски, згідно інструкції до матеріалу.

Вирізаємо паперовий шаблон основної деталі будиночка, накриваємо його шматочком флізеліну трохи більшого розміру і накладаємо на зворотний бік основної тканини. Отримані шари пропрасовуємо гарячою праскою, згідно інструкції до флізелін, скріплюючи шари між собою.




Коли шари матеріалів закріплені, акуратно вирізаємо деталь будиночка.

Відзначаємо квадратні куточки (1,25×1,25 см) обмилки або восковим олівцем і обрізаємо їх. Вирізаємо з основної тканини другу деталь будиночка, обійшовшись в даному випадку без додаткових підкладок.



Тепер можна оформляти дах будиночка. З допомогою лінійки на лицьовій стороні тканини проведіть лінію приблизно на 3 см нижче краю і трохи нижче її додайте до неї заздалегідь приготовану тасьму або стрічку.
Тканина для декору даху прикладіть поверх тасьми, поєднуючи краю, лицьовою стороною всередину. Прострочіть на машинці або вручну, відступивши приблизно 0,5 см від краю.


Відігніть тканину і пропрасуйте її праскою. Пам'ятайте, що якщо ви використовуєте синтетичну стрічку, занадто висока температура може її пошкодити.



Переверніть заготовку на виворіт і обріжте зайві куточки з даху.
Переверніть будиночок на лицьову сторону і прострочіть верх даху максимально близько від краю.



Основна деталь будиночка готова, так що можна перейти до його прикраси. Паперовий шаблон напівкруглої двері накладіть на шматочок флізеліну більшого розміру.



Прикладіть заготівлю двері на виворітну сторону обраної тканини і пропрасуйте гарячою праскою. Після того, як заготовка охолоне, акуратно відкріпіть папір і виріжте деталь.
Точно також відірвіть паперовий шаблон від основної частини будиночка. Клейкою стороною накладіть деталь двері на будиночок і пропрасуйте праскою. Двосторонній флізелін надійно скріпить шари тканини між собою, однак, прокласти поверх вікна та інших деталей декоративну строчку на швейній машинці або вручну все ж не завадить.

Примітка: зверніть увагу на шаблон і не кріпіть декор на будиночок нижче зазначеної лінії.



Настав час зробити аплікацію з пташкою, для чого дуже зручно використовувати тонкий, листовий фетр. Тільце пташки можна нашити на будиночок вручну або на швейній машинці, а ось лапки, дзьобик і очей точно треба буде вишивати руками.
Пам'ятка: як дверної ручки не забудьте пришити гудзик.
Очей пташки можна вишити, використовуючи так званий «французький вузлик», як показано на фото.





Тепер настав час оформити дах будиночка. Деталь труби складаємо навпіл, лицьовою стороною всередину, і прострочуємо з двох сторін.




Обрізаємо краю деталі і вивертаємо її на лицьову сторону.
Прикладіть трубу до будиночка разом зі складеної навпіл стрічкою і прострочіть їх максимально близько до краю тканини.



Тепер виверніть будиночок навиворіт, сколите шпильками передню і задню частини і прострочіть приблизно на 0,5 см від краю, залишивши відкритим отвір збоку, як показано на фото.



Оформляємо нижні куточки будиночка. Розправляємо їх, як показано на фото, і прошиваємо з припуском близько 0,5 см від краю. Будьте уважні, так як прошити обидва кута треба симетрично один одному.
Вивертаємо будиночок на лицьову сторону, щільно набиваємо його і непомітно зашиваємо отвір потайними стібками.



Порада: якщо всередину разом з набиванням додати мелену корицю, гвоздику, ваніль або інші прянощі, у вашому розпорядженні виявиться ароматне саші.



Будиночок готовий!