Кавова вівця


Кавова вівця - іграшка своїми руками, майстер-клас.
Такою ароматною іграшкою можна прикрасити новорічну ялинку, прикріпити іграшку на красиву стрічку та використовувати і як прикраса інтер'єру, або подпрувати ,як сувенір. У будь-якому випадку, своєю присутністю ця кавова іграшка, виготовлена своїми руками, створить особливу атмосферу в домі.



Для цього нам знадобляться такі матеріали:

щільна тканина полотняного переплетіння білого кольору, синтепон, синтепух, холлофайбер або інші матеріали для наповнення, 0,5 ст. ложки недорогої розчинної кави, 0,5 ч. ложки порошку какао, 0.5 ч. ложки меленої кориці, 0,5 ч. ложки ванільного цукру, 2/3 столової ложки клею ПВА, зубна щітка для нанесення кавового розчину, пензлики для малювання, акрилові фарби, чорна гелева ручка.



Шаблон вівці краще виготовити з картону, оскільки його легше обвести. Зробити це можна, перемалювати форму з комп'ютерного екрану, приклавши паперовий аркуш формату А4, або роздрукувати на принтері збільшену фотографію.


Складаємо білу тканину вдвоє, обводимо картонну викрійку і розкроюємо стільки іграшок, скільки вам необхідно, залишаючи припуски для швів близько 0,5-0,6 см.



Прошиваємо по лініях на швейній машинці або вручну прямим швом. Фіксуємо початок і кінець рядка, щоб не розпустився шов. Не забудьте залишити внизу отвір близько 2-3 см, через який потім потрібно буде вивернути іграшку навиворіт і набити. Тепер попрацюємо з припусками, вирізавши їх зигзагом.


Завдяки цьому шов іграшки буде більш плавний і гладкий. Працюйте ножицями охайно, не дорізуючи тканину до ниток, рядки на 2-3 мм. Залишений отвір внизу оформлювати зигзагом не треба. Вивертаємо заготовку. Вивернути дрібні деталі заготовки (вушка і ніжки) можна, допомагаючи собі зімкнутими округлими кінцями ножиць. Тепер настав час надати нашій іграшці об'єм. Наповнюємо овечку через незашитую дірку маленькими шматочками розпушеного синтепуха або іншими матеріалами. Вибираємо щільність по своєму смаку, але не варто набивати занадто сильно. 

Тепер потрібно зашити отвір вручну або на машинці. На маківці  протягуємо нитку, на якій буде висіти іграшка під час просушування.


Роботи з шиття іграшки завершено і можна переходити до тонування кавовим складом. Як робиться кавовий склад: в 40 мл киплячої води розвести наступні інгредієнти - 1/3 чайної ложі кориці, 1/3 чайної ложки ванілі, 1/3 чайної ложки какао і 1/3 столової ложки розчинної кави. Все перемішати і додати 1/3 столової ложки клею. Занурюємо в даний склад зубну щітку і ретельно промазуємо тканину підготовленої іграшки.  Намагайтеся не мочити її занадто сильно, щоб набивка залишилося сухою.  


Прив'язуємо овечку за нитку до грат духової шафи і залишаємо запікатися близько 15 хвилинок при найменшому вогні.  Якщо вогонь занадто великий - ви можете обпекти поверхню виробу.  При необхідності досушують овечку, вимкнувши вогонь.  Запечена тканина стає жорсткою і грубою.  На ній легко буде намалювати ескіз задуманої іграшки за допомогою простого олівця. 



Наша вівця може в лапках тримати і подаруночок, і ялинку, і кульки - що побажаєте.  Розфарбовуємо овечку акриловими фарбами, а щоб іграшка вийшла більш святковою, можна додати при розфарбовуванні більше блиску.  Відблиски на очах овечки можна нанести зубочисткою або бусинкою швейної шпильки. Коли фарба висохне, обводимо всі деталі чорної гелевою ручкою.  Малюємо вії, носик, кучерики.  Сухими тінями для повік можна нанести рум'яна і відтінити очі.